Ogłoszenia parafialne 03.07.2022

14 Niedziela zwykła „C”

W liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

– Środa – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Jest to patronalne święto Apostolstwa Chorych
– Piątek – Św. Jana z Dukli, kapłana.

W niedzielę uroczystość odpustowa w naszej parafii.

Centralną uroczystością będzie suma o godzinie 11.00 odprawiona w Pustelni (jeśli będzie sprzyjająca pogoda, a jeśli nie to) w kościele, której będzie przewodniczył Ks. Jacek Soprych – rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. On też będzie głosił kazania podczas wszystkich Mszy św. w tym dniu. W czasie Mszy św. modlitwa za pszczelarzy i rolników oraz złożenie darów miodu i dojrzewających kłosów zbóż. Po Mszy św procesja eucharystyczna z Pustelni lub wokół kościoła. Prosimy dzieci w strojach pierwszokomunijnych i dzieci sypiące kwiaty oraz DSM w strojach.

Prom w uroczystość odpustową od godziny 9:00-15:00 nie będzie przewoził samochodów.

W sobotę będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty przed uroczystością odpustową. Spowiedź będzie po południu od godziny 16:30-18:00.

Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od godziny 9.30. Prosimy zgłaszać chorych i starszych w zakrystii do piątku.

Do sprzątania kościoła w sobotę na godzinę 8.00 prosimy z Tropia: Tadeusz Foryś, Robert Kmak, Zenon Rybski, Magdalena Mikulec, Mateusz Mikulec, Mieczysław Michalik, Wiesław Michalik, Jan Gawęcki.

Do sprzątania kaplicy w Roztoce prosimy także w sobotę na godzinę 8.00 z Roztoki: Zdzisław Sowa, Tadeusz Zasadzki, Mirosław Niżnik.

Dziękujemy tym, którzy sprzątali w minionym tygodniu i za ofiary.

Jest prasa katolicka: „Gość Niedzielny”.

Dziękujemy tym, którzy składają różne produkty żywnościowe na plebanię z racji zbliżającego się odpustu. Jeśli są chętni do pieczenia placków to bardzo prosimy się zgłosić do pani gospodyni albo do ks. proboszcza. Jeśli ktoś chce ofiarować jakieś produkty do kuchni to również chętnie przyjmiemy i już dziś za nie dziękujemy.

W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie na plebanii Rady Duszpasterskiej.

W sobotę o godzinie 16.00 spotkanie w Tropiu ministrantów i lektorów.

INTENCJE MSZALNE  4 – 10 lipca 2022

Poniedziałek – 04.07.2022

• 6:30 – † Stefan Woźniak od Zofii i Bogusława Saratowicz (ks. Marian – poza parafią)
  • 6:30 – † Stefan Woźniak od wnuczki Kingi z rodziną