Ogłoszenia parafialne 04.09.2022

23 Niedziela zwykła „C”

W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

– Czwartek – uroczystość Narodzenia NMP, Głównej Patronki Diecezji Tarnowskiej. Msze św. z poświęceniem ziarna siewnego będą o godzinie 6:30; 8:00 i po południu o godzinie 18:00.

W dniach od 8-15 września w parafii katedralnej w Tarnowie będziemy przeżywać Tydzień Maryjny. Szczegóły na plakacie w gablocie.

W przyszłą niedzielę składka na tacę, przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Do sprzątania kościoła w sobotę na godzinę 8.00 prosimy z Witowic Dolnych: Józef Mrzygłód, Jan Mrzygłód, Petronela Bryniak, Łukasz Cetnarowski, Mateusz Cetnarowski, Wiesław Cetnarowski, Zofia Wierzbanowska, Adam Wierzbanowski, Andrzej Wierzbanowski.

Do sprzątania kaplicy w Roztoce także w sobotę na godzinę 8.00 z Roztoki: Stanisław Galarowicz, Grzegorz Baka, Marek Kafel.

Dziękujemy tym, którzy sprzątali w minionym tygodniu i za ofiary.

Z prasy katolickiej jest do nabycia: „Gość Niedzielny”.

Do 20 września br. trwa rekrutacja na 5 letnie studia magisterskie z teologii oraz 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Studia te, przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej.

Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.

W piątek o godzinie 19:30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy młodzież uczącą się, studiującą, jak i pracującą. Po adoracji będzie o godzinie 20:00 Msza św. w tych intencjach, które zostaną napisane przez uczestników, albo, które noszą w sercach. Serdecznie zapraszamy szczególnie młodych, ale także starsi mogą przyjść na adorację i Mszę św.

Dzisiaj o godzinie 14:00 w kościele parafialnym w Łososinie Dolnej rozpocznie się Łososińskie Święto Plonów. Po Mszy św. przejście przed Centrum Kultury i tam dalszy ciąg programu. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Intencje mszalne 5 – 11 września 2022

• 6:30 – † Irena Winiarska od Adama i Lucyny Zawisza z rodziną
  • 18:00 – † Dorota Hołyst

Niedziela – 11.09.2022