Ogłoszenia parafialne 10.04.2022

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej „C”

Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Początek Wielkiego Tygodnia. Czcimy wjazd Jezusa Króla do Jerozolimy uroczystą procesją palmową na sumie. Gorzkie Żale o godzinie 15:00. Potem Msza św.

Do sprzątania kościoła prosimy w czwartek na godzinę 8:00 z Tropia: Piotr Olszewski, Grzegorz Frączek, Marcin Frączek, Maria Chwast, Teresa Jurczyk, Janina Wojtarowicz, Józef Bobowski, Jan Wach.

Do sprzątania kaplicy w Roztoce prosimy w sobotę na godzinę 11:30 z Roztoki: Paweł Zelek, Marzena Grecka, Stanisław Cieślik, Ryszard Gródek, Krzysztof Rybski, Józef Mączyński, Grzegorz Mączyński.

Dziękujemy tym, którzy sprzątali kościół i kaplicę w minionym tygodniu i za ofiary.

W Wielki Czwartek gromadzimy się o godzinie 18:00 na obchód Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. będzie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. ciemnicy i adoracja do godziny 21:00. W czasie adoracji będzie możliwość spowiedzi dla tych, którzy z różnych powodów nie mogli tego wcześniej uczynić.

Wielki Piątek będziemy przeżywać w głębokiej powadze. Prosimy o udekorowanie krzyży przydrożnych. Ci, którzy ukończyli 18-ty rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego, są zobowiązani do postu ścisłego. A wszyscy od 14 roku życia – do abstynencji od potraw mięsnych.

W Wielki Piątek kościół otwieramy o 7:30 dla prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu w tzw. ciemnicy.

Liturgię wielkopiątkową rozpoczniemy w kościele o godzinie 17:00. Najpierw będzie Droga Krzyżowa, następnie wysłuchamy Męki Pańskiej według św. Jana, kazania, potem będzie adoracja Krzyża, Komunia święta i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. grobu. W czasie adoracji przy grobie śpiewać będziemy Gorzkie Żale. Adoracja przy grobie trwać będzie do godziny 23:00. O 21:00 adoracji przewodniczyć będzie młodzież.

Przy krzyżu złożymy dar na utrzymanie sanktuarium Grobu Pańskiego i innych podobnych obiektów w Ziemi Świętej.

W Wielką Sobotę kościół otwieramy o godzinie 7:30 dla prywatnej adoracji przy grobie. Co godzinę od 9:00 do 12:00 będziemy błogosławić pokarmy wielkanocne.

W Roztoce błogosławieństwo pokarmów będzie o 10:00 i 11:00. Na Kącinie o 10:30, na Równi o 11:00 i w szkole w Witowicach o 11:30.

Liturgia Wigilii Paschalnej i Wielkiej Nocy rozpocznie się o 19:30. Na liturgię składa się poświęcenie światła, procesja, słuchanie słowa Bożego i modlitwa, Msza św. wielkanocna. Specjalny udział w tej uroczystości będą mieć kandydaci do bierzmowania i dzieci pierwszokomunijne. Przybędą ze swoimi białymi szatami i świecami od chrztu. Pozostali parafianie też niech przyniosą świece.

Po Mszy św. wielkanocnej odbędzie się procesja Rezurekcyjna.

Prom w piątek będzie po godzinie 21:00 będzie kursował co godzinę.

Do nabycia jest prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” dla dzieci, „Miłujcie się” dla młodzieży.

Pragniemy również podziękować tym, którzy przygotowywali palmy. Ofiary za palmy dały wzrost kasy CARITAS o 820 zł.

Dziękujemy Panom Wiesławowi Cetnarowskiemu i Henrykowi Dziedzicowi, którzy usłużyli kapłanom w odwiedzinach chorych w domach.

INTENCJE MSZALNE 11 – 17 kwietnia 2022

Poniedziałek – 11.04.2022

• 6:30 – † Wiesław Bednarek od siostrzenicy Justyny z rodziną
  • 6:30 – † Wiesław Bednarek od Mariana i Elżbiety Kowalik z Witowic Górnych