Ogłoszenia parafialne 27.02.2022

8 Niedziela zwykła „C”

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

W środę – Popielec – rozpoczynający Wielki Post. W kościele będą Msze św. z posypaniem głów popiołem: o godzinie 6.30, 8.00 i 17.00. Ta ostatnia będzie z nowenną. Po tej Mszy św. będzie błogosławieństwo orzechów wielkopostnych ku czci Św. Świerada (można także przynieść z domu orzechy do pobłogosławienia). W Roztoce będzie Msza św. o godzinie 15.30.

Wszystkich katolików pomiędzy 18-tym a 60-tym rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli ograniczenie ilości spożywanego pokarmu. Nadto wszystkich po czternastym roku aż do końca życia obowiązuje wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

Składka na tacę w Środę Popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne, w połowie na Caritas diecezjalną i w połowie na Caritas parafialną. Od Popielca do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przeżywamy Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się okres Komunii Św. Wielkanocnej.

Jak słyszeliśmy w komunikacie ks. biskupa dzisiaj i w środę możemy do puszki złożyć ofiarę jako pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu będzie o godzinie 16.30, potem Msza św. Także w piątki będzie Droga Krzyżowa o godzinie 18.30 prowadzona przez młodzież.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedzielę o godzinie 15.00, po nich Msza św. Będzie także Droga Krzyżowa w niedzielę po Mszy św. o godzinie 8.00 prowadzona przez Akcję Katolicką naszej parafii.

Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił Ks. Marian.

Do sprzątania kościoła tym tygodniu prosimy w sobotę na godzinę 8.00 z Będzieszyny: Jerzy Pawłowski, Roman Zelek, Stanisław Lipiński, Lech Podurgiel, Marek Pawłowski, Teresa Szot, Bogdan Szot, Krzysztof Szot.

Do sprzątania kaplicy w Roztoce również w sobotę na godzinę 8.00 prosimy z Roztoki: Marek Chochliński, Adam Nędza, Mieczysław Nędza.

Do nabycia jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”,”Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i „Miłujcie się” dla młodzieży.

W środę po Mszy św. o godzinie 17.00 będzie adarocja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na świecie i na Ukrainie. W czasie adoracji będzie odprawiona Droga Krzyżowa prowadzona przez Akcję Katolicką naszej parafii. Adoracja zakończy się Apelem Jasnogórkim o godzinie 21.00.

Zachęcamy do podejmowania abstynencji przynajmniej na czas Wielkiego Postu. Ze względu na RODO Księga Trzeźwości naszej parafii znajduje się w kancelarii parafialnej. Chętnych do podjęcia abstynencji i wpisania się do księgi zapraszamy do kancelarii.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota marca. Spowiedź w czwartek od godziny 16.30. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. W piątek spowiedź od 16.00. W Roztoce spowiedź przed Pierwszym Piątkiem będzie w piątek od godziny 14.30. Msza św. w Pierwszy Piątek w Roztoce o godzinie 15.00.

W czwartek na Mszę św. wieczorną prosimy uczniów klas ósmych na comiesięczne spotkanie. Proszę przynieść wypełnione kartki, które otrzymaliście na ostatnim spotkaniu oraz napisane życiorysy świętych patronów z bierzmowania.W piątek na Drogę Krzyżową o godzinie 16.30 i Mszę św. prosimy uczniów klas siódmych.

W sobotę o godzinie 16.00 kolejne nabożeństwo pierwszosobotnie. Po Mszy św. zamiana tajemnic różańca.

28 lutego 6 marca 2022

Poniedziałek 28.02.2022

• 6:30 † Stanisław Szot od Barbary i Anny Goryca
  • 6:30 † Stanisław Szot od rodziny Marioli i Janusza