Ogłoszenia parafialne 11.02.2024

6 Niedziela zwykła „B”

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

W środę – Popielec – rozpoczynający Wielki Post. W kościele będą Msze św. z posypaniem głów popiołem: o godzinie 6:30, 8:00 i 17:00. Ta ostatnia będzie z nowenną. Po tej Mszy św. będzie błogosławieństwo orzechów wielkopostnych ku czci Św. Świerada (można także przynieść z domu orzechy do pobłogosławienia). W Roztoce będzie Msza św. o godzinie 15:30.

Wszystkich katolików pomiędzy 18-tym a 60-tym rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli ograniczenie ilości spożywanego pokarmu. Nadto wszystkich po czternastym roku aż do końca życia obowiązuje wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

Składka na tacę w Środę Popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne, w połowie na Caritas diecezjalną i w połowie na Caritas parafialną. Od Popielca do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przeżywamy Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się okres Komunii Św. Wielkanocnej.

Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu będzie o godzinie 16:30, potem Msza św. Także w piątki będzie Droga Krzyżowa o godzinie 19:30 prowadzona przez młodzież. Droga Krzyżowa w Roztoce będzie w piątki o godzinie 16:30.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedzielę o godzinie 15:00, po nich Msza św. Będzie także Droga Krzyżowa w niedzielę po Mszy św. o godzinie 8:00 prowadzona przez Akcję Katolicką naszej parafii.

Do sprzątania kościoła tym tygodniu prosimy w sobotę na godzinę 8:00 z Tropia: Marian Woźniak, Piotr Szczecina, Władysław Bator, Ryszard Bator, Danuta Broda, Stanisław Gawęcki, Lucyna Pabiś.

Do sprzątania kaplicy w Roztoce również w sobotę na godzinę 8:00 prosimy z Roztoki: Tadeusz Mastalerz, Bogdan Kołacz, Wiesław Wolak.

Do nabycia jest prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra”, Mały Promyczek” dla dzieci i „Trwajcie w miłości” dla młodzieży.

Zachęcamy do podejmowania abstynencji przynajmniej na czas Wielkiego Postu. Ze względu na RODO Księga Trzeźwości naszej parafii znajduje się w kancelarii parafialnej. Chętnych do podjęcia abstynencji i wpisania się do księgi zapraszamy do kancelarii.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, a przeznaczone na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę składka na tacę na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

W piątek o godzinie 15:00 Godzina Miłosierdzia. Najpierw będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a Droga Krzyżowa o godzinie 16:30.

W czwartek 8 lutego w Domu Księży im. Św. Józefa w Tarnowie rozpoczęły się Msze św. gregoriańskie za + Stefana Nowaka.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” rodzicom za wszelką pomoc w przygotowaniu zabawy dla dzieci i młodzieży.

INTENCJE MSZALNE 12 – 18 lutego 2024

Poniedziałek – 12.02.2024

• 6:30 – † Józef Mrzygłód od wnuczki Dominiki z mężem i prawnukiem Tymonem
  • 6:30 – † Józef Mrzygłód od Rady Sołeckiej z Tropia