Ogłoszenia parafialne 03.12.2023

1 Niedziela Adwentu „B”

Rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny. Wkroczyliśmy w Adwent, oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Msze roratnie rozpoczynają się godzinkami w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godzinie 16.40. Dzieci w poniedziałek dostaną bloczek kontrolny, na który będą naklejać kontrolki. Prosimy starszych, aby z dziećmi uczestniczyli w roratach. Prosimy także dzieci, jeśli mają lampiony to niech przyniosą do kościoła na roraty oraz na karteczkach zapisali dobry uczynek i imię i nazwisko. Tak jak w poprzednich latach będziemy losować figurkę Matki Bożej Niepokalanej i Pana Jezusa. Tegoroczne Roraty będą pod hasłem „Każda ziemia może być święta”.

W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

• Czwartek –wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • Piątek –uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o godzinie 6:30 i 17:00 w kościele, w kaplicy w Roztoce o godzinie 15:30. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. W tym dniu na Mszę św. o godzinie 17:00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz rodzicami.

W przyszłą niedzielę składka na tacę na potrzeby naszej parafii, a do puszek jako POMOC KOŚCIOŁOWI na WSCHODZIE.

Do nabycia jest prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” dla dzieci.

Do sprzątania kościoła tym tygodniu w sobotę na godzinę 8:00 prosimy z Tropia: Zdzisław Mordarski, Mieczysław Gutowicz, Tadeusz Musiał, Józef Czyżycki, Sebastian Pudło, Paweł Michalczyk, Wojciech Nowak.

Do sprzątania kaplicy w Roztoce również w sobotę o godzinie 8.00 prosimy z Roztoki: Teresa Ogiela, Barbara Kokosza, Sabina Jasnos.

Od dziś można w zakrystii nabywać świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2023”. Ofiara za świece wynosi minimum 9 zł. Pamiętajmy, że nie jest to sprzedaż, ale akcja charytatywna. Można składać dary w naturze. Kosz stoi za ławkami. Można też zabrać papierową torbę, a wypełnioną przynieść do kościoła. Są też do pobrania opłatki.

Dzisiaj po Mszy św. i w tygodniu do czwartku można się zapisać w zakrystii na spotkanie ze Św. Mikołajem, które będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 15:00 w kościele.

W piątek 8 grudnia br. w Tymowej jest organizowane dla młodzieży czuwanie o godzinie 19.00. Zapisy u ks. Mariana.

W sobotę o godzinie 13:30 spotkanie ministrantów i lektorów, a o godzinie 15:30 spotkanie Grupy Młodzieżowej.

W przyszłą niedzielę 10 grudnia szafarze nie będą zanosić Komunii św. chorym, ponieważ będą uczestniczyć w dorocznych rekolekcjach.

INTENCJE MSZALNE 4 – 10 grudnia 2023

• 6:30 – † Maria Wajda od syna Patryka
  • 17:00 –† Maria Różańska od Urszuli Różańskiej z rodziną

Niedziela – 10.12.2023