Ogłoszenia parafialne 17.03.2024

5 Niedziela Wielkiego Postu „B”

W Niedzielę Palmową poświęcenie palm tylko podczas uroczystej sumy z procesją z palmami o godzinie 10:30, a w kaplicy w Roztoce podczas Mszy św. Po Mszy św. w kaplicy w Roztoce, a w Tropiu po Mszy św. z procesją Gminny Ośrodek Kultury w Gródku n/D przeprowadzi konkurs palm zrobionych własnoręcznie W niedzielę Palmową składka na tacę jako jałmużna postna przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Do sprzątania kościoła tym tygodniu prosimy w sobotę na godzinę 8:00 z Witowic Górnych: Stanisław Jaśkiewicz, Teresa Tucznio, Paweł Tucznio, Zbigniew Tucznio, Marek Pławiak, Józef Ciastoń, Tadeusz Ciastoń, Andrzej Bryniak.

Do sprzątania kaplicy w Roztoce również w sobotę na godzinę 8:00 prosimy z Roztoki: Danuta Gródek, Mariusz Kozik, Jan Bryniak, Józef Matura, Bogusław Leś, Dariusz Nowak, Wiesław Kozik.

Dziękujemy za sprzątanie rodzinom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół i kaplicę w Roztoce oraz za ofiary. W piątek Droga Krzyżowa o godzinie 16:30. Planowana jest również Droga Krzyżowa w plenerze Kalwarią Polskich Świętych (o ile będzie dobra pogoda). Zbieramy się przy Pustelni o godzinie 18:00. Droga Krzyżowa także w niedzielę po Mszy św. o godzinie 8:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godzinie 15:00. W Roztoce Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16:30.

Dzisiaj Panie z naszej CARITAS Parafialnej zarówno przy kościele jak i przy kaplicy w Roztoce rozprowadzają palmy. Złożone ofiary przeznaczone są na działalność naszej parafialnej CARITAS.

Z prasy katolickiej jest do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Promyczek” i „Promyczek Dobra”.

W sobotę, 23 marca br. od godziny 9:00 odwiedzimy chorych i starszych w domach z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii do czwartku wieczór.

We wtorek przypada uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Odpust w parafii Kąty – suma odpustowa o godzinie 11:00.

Dziękujemy Panu Markowi Wronie za wykonanie krzyża procesyjnego do kaplicy w Roztoce.

Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „WITOWICZANIE” za przygotowanie i podanie posiłków na plebanii dla kapłanów – spowiedników.

INTENCJE MSZALNE  18 – 24 marca 2024

• 8:00 – † Józef i Maria Policht – w 3 rocznicę śmierci Marii od córki Lucyny
  • 10:30 – Za parafian – procesja
  • 15:00 – † Katarzyna Patyk – w rocznicę śmierci od męża i dzieci z rodzinami